Cena dopravy není něčím, čím by chtěl e-shop na vás vydělat

 

Nabízí vám někdo cenu dopravy zdarma? Možná ve výjimečných případech jako marketingovou akci, ale jinak musí být cena vždy promítnuta do prodejní ceny výrobku.

Poštovné a balné se u nás pokládá za téměř nekalou praktiku obchodníků

Berte to jinak. E-shop, který jasně deklaruje cenu prodávaného výrobku a současně cenu balného či dopravného, nic netají. Dává jasně najevo, co kolik stojí. Každý určitě rozumí tomu, že krabice, ve které se zboží zasílá, lepicí páska pro zajištění bezpečnosti balíku i výplň pro bezpečné doručení zboží něco stojí. Stejně tak si své za svoji práci bere pošta ev. přepravní společnost, a je proto zcela na místě si účtovat rovněž tuto část nákladů. Balné a cena dopravy jsou normální cenou, se kterou jako zákazník v e-shopu prostě musíme počítat.

Od dobírky se stále ustupuje, stále je však častou formou platby

E-shopům se mnohdy dobírka prodražuje. V první řadě se kvůli této formě úhrady zdrží platba za zboží, které musely nakoupit a prodaly jej zákazníkovi. Současně však obchodníkům vznikají i náklady z nevyzvednutého zboží. Dobírka jako by dělala některé lidi nezodpovědnými. Kdo za zásilku zaplatí předem, ten si její vyzvednutí vždy hlídá. Balné je přitom drahé, stejně jako cena dopravy. Zákazník, který si zásilku nevyzvedne, by měl obchodníkovi náklady uhradit, včetně opětovného zaslání. V praxi to však nebývá vůbec běžné. Není se proto možné obchodníkům divit, že je pro ně řešením platba předem. Pro zákazníky je přitom platba předem snadnou. Online platba kartou je jednoduchá, rychlá a naprosto bezpečná.

S podobnými problémy se setkává i e-shop Beautier.cz

Společnost se setkává s nevyzvednutými zásilkami i s názorem zákazníků, že by dopravu vůbec platit neměli. To by se však cena dopravy musela promítnout do ceny zboží. Někdy se zákazníci podivují nad vysokou cenou dopravy. Ta skutečně u některých produktů z Beautier.cz vyšší je. Firma totiž zasílá i těžké balíky s elektrickými lehátky či kosmetický nábytek. U takto těžkého balíku je možné zásilky zasílat pouze firmou Toptrans a cena poštovného je 699 Kč a více. Není to žádná nestandardní cena.